Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Сурай К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Ободовський О. Г. 
Оцінка мінімального стоку води річок суббасейну Ужа (басейн річки Тиса) / О. Г. Ободовський, К. С. Сурай, О. О. Почаєвець // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2018. - № 2. - С. 6-15. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

На основі створеного банку щоденних даних витрат води по гідрологічних постах в с. Жорнава, с. Зарічово, м. Ужгород та с. Сімер здійснено оцінку мінімального стоку води річок басейну Ужа. За результатами досліджень внутрішньорічного розподілу стоку води виділено зимовий меженний сезон, що триває з листопада по лютий, та літньо-осінній - з серпня по жовтень. Оцінка коливань мінімального стоку засвідчила, що зараз він знаходиться у багатоводній фазі. Було побудовано карти модулів стоку окремо для зимового та літньо-осіннього періодів. Для створення більш достовірних карт було використано дані з 20 гідрологічних постів, у тому числі і закордонних. Карти є достовірними, і ними можна користуватися у практичних цілях для одержання значень мінімальних модулів стоку води для будь-якої річки басейну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.237.5

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сурай К. С. 
Просторовий розподіл мінімального стоку води річок в басейнах Пруту та Сірету (в межах України) / К. С. Сурай, О. Г. Ободовський, О. О. Почаєвець // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2020. - № 3. - С. 80-91. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

На основі довготривалих рядів спостережень на 12 гідрологічних постах здійснена оцінка мінімального стоку в районі басейнів Пруту та Сірету. Оцінка гідрографів стоку води у співставленні з ходом атмосферних опадів дала підставу виокремити літньо-осінній (з серпня по листопад) та зимовий (з грудня по лютий) періоди низького стоку, а також встановити оптимальний період стійкого мінімального стоку - 7 днів. Отримані ряди середніх 7-денних мінімальних витрат води двох періодів були перевірені на однорідність. При встановленні 1-% рівня значимості усі ряди виявились однорідними, принаймні за одним критерієм. Ряди мінімальних витрат води переведені у модулі стоку для побудови картосхем розподілу мінімального стоку води по території басейнів. В результаті отримані достовірні, детальні та сучасні картосхеми для даного регіону. Картосхеми демонструють зменшення модулів стоку води в районі басейнів Пруту та Сірету з заходу на північний схід.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.235

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського